пишіть:
laconst@gmail.com


Цікаве інтерв'ю випускника ліцею Олексія Ткаченка каналу "Київський ранок ЦК"

АНОНС
АНОНС: Механіко-математичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка та Бізнес-школа КНУ Корпорації «Науковий парк» запрошують ліцеїстів 28 березня 2019 р. (четвер), о 12:00 на майстер-клас із актуарної аналітики.

Лектор – керівник відділу актуарної аналітики Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Північної Африки британської компанії Aon Дімітрі Лансу.

Участь у заході безкоштовна, кількість місць обмежена, обов’язкова попередня реєстрація за цим посиланням.
Для активної участі в майстер-класі рекомендуємо взяти ноутбук (моделювання буде проводитись в Excel).
Робоча мова заходу – англійська.

ЛПНШ 2019
АНОНС: ЛПНШ-2019 запланована на 3-17 червня 2019 року.

Дeтальніше ...


28 лютого відбулася зустріч учнів 11-х класів з представниками Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського».
Доктор технічних наук, професор Губарєв Олександр Павлович, кандидат технічних наук, професор Турик Володимир Миколайович, кандидат технічних наук Блощіцін Михайло Сергійович розповіли учням про мехатроніку, лазерні та інші прогресивні технології в машинобудуванні, зокрема, про сучасні розробки кафедр Інституту; зазначили переваги навчання в ММІ; запросили учнів відвідати реальні навчальні заняття в КПІ під час шкільних канікул.
Фото: 1, 2, 3.

Вітаємо ученицю 11б класу Катерину Горох з Бронзовою медаллю 11-ої міжнародної математичної олімпіади “Romanian master of mathematics 2019”, яка відбувалася з 20 до 25 лютого у м. Бухарест (Румунія)

Розповідь про виступ команди України

Декада природничих наук 2019: 26 лютого для учнів одинадцятих класів ліцею відбулася лекція кандидата фізико-математичних наук доцента кафедри оптики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василя Павловича Ящука на тему "Світ лазерів: принципи роботи та вплив на технічний прогрес".

Фото: 1, 2, 3, 4.

16 лютого 2019 року учні 9г класу Комаров Микита, Вилущак Володимир, Рябіченко Алєксандра взяли участь в Олімпіаді геометричної творчості імені В’ячеслава Андрійовича Ясінського, де здобули дипломи I та II ступенів.

Детальніше ...

Декада природничих наук 2019: 13 лютого учні десятих та дев’ятих класів ліцею зустрілися з кандидатом біологічних наук, заступником завідувача відділу Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України Щербак Наталією Леонідівною. Ліцеїсти дізналися багато нового про генетичний код людини, його особливості та методи дослідження.
Фото: 1, 2.

Декада природничих наук 2019: 11 лютого відбувся математичний Занзібар серед 10х класів, підготовлений випускниками 2018 року: Іваном Рамиком, Денисом Щербаком та Василиною Борисюк. Суть змагання - за 2 години, працюючи в команді, розв'язати якомога більше математичних задач олімпіадного рівня. Кожний клас сформував власну команду. Впродовж Занзібару судді-організатори весь час отримували листки з відповідями, турнірна таблиця невпинно оновлювалась, задачі обговорювались жваво і натхненно. Деякі відповіді були здані в останні 5 хвилин.
У підсумку місця розподілились наступним чином: перше місце посіла команда 10-Б класу, друге - команда 10-А класу, третє- команда 10-В класу.
Команди отримали веселий і цікавий досвід, жодна з 30-ти задач не лишилась без правильної відповіді, а переможці були нагороджені.
Фото: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Декада природничих наук 2019: 9 лютого учні 8а класу зустрілись з провідним інженером з льотних випробувань літаків Ігором Деомідовичем Бабенко, який багато років працював в авіабудівній галузі.
Ігор Деомідович розповів про один з аспектів своєї роботи - розробку, випробування та використання найбільшого та найпотужнішого у світі транспортного літака Ан-225 "Мрія", створеного київським конструкторським бюро імені О.К.Антонова.
Фото: 1.

Декада природничих наук 2019: Підведені підсумки традиційного дистанційний турнір розв'язування математичних задач "Математичний спринт - 2019".

Тимофій Милованов
Анонс: Учнів ліцею запрошуємо на зустріч із Тимофієм Миловановим, професором Університету Пітсбургу, почесним президентом Київської школи економіки, на тему "Як обрати університет і побудувати успішну кар'єру". На зустрічі Тимофій розкаже: - про те, як обирати університет і чому це важливо; - як не зробити помилки при побудові кар'єри; - чим займаються сучасні економісти. Під час зустрічі буде проведено презентацію бакалаврської програми з економіки та підприємництва Стокгольмської школи економіки в Ризі.
Про спікера: випускник 145 школи 1991 року, Тимофій Милованов отримав ступінь доктора економічних наук в Університеті Вісконсин-Медісон у 2004 році. Викладав у Боннському університеті, Університеті штату Пенсильванія, Університеті Пенсільванії та Університеті Пітсбурга. Дослідження Тимофія з теорії ігор, теорії контрактів та інституціонального дизайну були опубліковані у провідних академічних журналах, таких як Review of Economic Studies та Journal of Economic Theory. Тимофій є заступником Голови Ради НБУ.
Зустріч відбудеться 1 лютого на 5 уроці в кабінеті 36. Реєстрація обов'язкова.

25 січня відбулася зустріч учнів з випускником ліцею №145 1988 року, який працює у науковому центрі Орсе (Франція) Сергієм Барсуком.
Тема зустрічі: "Сучасний стан фізики високих енергій".
Фото: 1, 2, 3.

Міські олімпіади
Графік міських олімпіад: дивіться.

7 грудня учні 11-х класів ліцею мали змогу зустрітися з випускником фіз-мат школи №145 1973 року Regents Professor, School of Materials Science and Engineering, Georgia Institute of Technology, Atlanta, USA Володимиром Цукруком.
Тема зустрічі: "Science and Technology Higher Education in USA ".
Фото: 1, 2, 3, 4.

Grammarly
6 грудня відбувся візит учнів 11-х класів ліцею до київського офісу світового лідера з розробки програмного забезпечення з опрацювання природної мови – компанії Grammarly.
Ліцеїсти ознайомилися з творчим процесом розробки програмного забезпечення у сучасній ІТ-компанії, з вимог до освіти фахівців та особливості роботи в ІТ галузі.
Дякуємо співробітникам компанії, яки приділили свій час організації зустрічі. Окрема подяка Дмитру Міндрі та випускнику ліцея 2001 року Дмитру Тягульському. Фото: 1, 2, 3, 4

шкільні олімпіади
Дивіться всі результати шкільних олімпіад цього навчального року.

WRO2018
Команда України у складі випускників ліцею Олексія Ткаченка (2013), Миколи Серветника (2011) та Сергія Шелеха (2013) стала переможцем всесвітньої олімпіади з робототехніки WRO2018 у категорії "Advanced Robotics Challenge"!
Вітаємо переможців!!!
Фото: 1, 2, 3, 4.

Районні олімпіади
Районні олімпіади: інформація про перебіг та результати.

ІПСА
19 листопада відбулася зустріч 11-класників КПНЛ з викладачами та студентами ІПСА - Інституту прикладного системного аналiзу.

Про зустріч.

ExPhO2018
Анонс: ExPhO - це командні змагання, які щороку проходять на базі КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Інституту Теоретичної Фізики ім. М.М.Боголюбова.
Цього року ExPho відбудеться 8 грудня. Для участі необхідна реєстрація.

Всесвіт
Анонс: Лекція всесвiтньо вiдомого фiзика-теоретика Лоуренса Краусса (США):

"ПОВIДОМЛЕННЯ IЗ ВСЕСВIТУ" (про вiдкриття гравiтацiйних хвиль).

Олімпіада з фізики
Анонс: Фізичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка оголошує проведення дня відкритих дверей і олімпіади з фізики для одинадцятикласників. Заходи відбудуться 2 грудня.

Детальніше...


Інститут високих технологій
Анонс: 16 листопада Інститут високих технологій КНУ ім. Тараса Шевченка проводить день відкритих дверей для випускників шкіл.

Постер


ФізМатДень
Анонс: 17 листопада - ФізМатДень в Інституті математики НАН України.

Розклад ФізМатДня


Скануючий зондовий мікроскоп
5 жовтня в ліцеї відбулася лекція директора Інституту високих технологій професора В.В.Ільченка "Зондова мікроскопія, її переваги над оптичною".
На лекції йшлося про те, як побудований та як працює растровий зондовий мікроскоп; про можливість вивчати об'єкти розміром менше 1 нм, наприклад, окремі атоми; про те, як можна маніпулювати окремими атомами і що таке атомна інженерія.
Дивіться фото: 1, 2, 3, 4 та презентацію .

Як планувати прибуток у бізнесі
1 жовтня 2018р. до ліцею завітав професор кафедри фінансів Національного університету "Києво-Могилянська академія" Івахненков Сергій Володимирович з лекцією "Як планувати прибуток у бізнесі" на прикладах відомих у світі та в Україні компаній.
Виступ відбувся з використанням навчальних матеріалів англійською мовою курсу "Financial and Managerial Accounting based on International Standards", що викладається студентам факультету економічних наук Києво-Могилянської академії.
Дивіться фото: 1, 2, 3.