Літня природничо-наукова школа. Конча-Заспа, санаторій "Пролісок"

Багато років у головах адміністрації і вчителів нашого ліцею визрівали мрії: а що як зібрати всіх учнів і вчителів та провести великий виїзний збір. І організувати все так, щоб усім було цікаво. І стерти формальні кордони, здружити, об'єднати дорослих і дітей спільною справою. Ще й навчити не тільки азам наук, а й демократичним стосункам, позитивному налаштуванню на життя.

Час прийшов - знайшлися ентузіасти-педагоги, які взялися втілити цю мрію в життя. І от, у 2006 році, нам усім разом вдалося створити таке! "Таке" - це Літня школа "Зоряний час". У ії витоків стоять Пономарьова Надія Анатоліївна, Лятамбур Костянтин Миколайович, Немая Яна Семенівна, Триліс Олександр Васильович, Басов Сергій Дмитрович, Скляр Ірина Віліївна…

Наша розповідь про ЛПНШ і для тих, хто ще не знає, що це за проект, і для тих, які тільки чули й заздрили, що ця школа не існувала в роки їх навчання, і для тих, які допомагали Літній школі фінансами чи кадрами, і для тих, які встигли побувати там у якості "лапшистів" (хай згадають!).

Щороку сюди з'їжджаються слухачі школи: переможці та призери районних, міських і всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсу-захисту робіт МАН, учні нашого ліцею, які вміють та люблять навчатися. Уявляєте, влітку - і навчатися! А навчальна програма ЛПНШ дуже серйозна: групова робота учнів над проектами під проводом наукових керівників, науково-популярні лекції відомих українських учених, інтелектуальні змагання (диспути, математичні та фізичні бої), заняття з розв'язування олімпіадних задач. А крім того - психологічні семінари та тренінги, заняття спортом та туризмом, інтелектуальні і мистецькі гуртки, науково-популярний кінозал, випуск газет, створення власного WEB-сайту тощо.

І, звичайно, активний відпочинок: походи з ночівлею, екскурсії, "біатлон знань", вечірки, шоу-програми, конкурси...

Чотири роки поспіль Літня школа проводилася у навчально-оздоровчому центрі "Зоряний", а вп'яте стартувала у ЦСРПМ "Зміна". За цей період багато педагогів долучилися до колективу ЛПНШ - це Рибченко Ж.І., Шестаков О.Р., Орел О.А., Зінчук В.М., Махоткіна Н.С., Бондаренко Л.П., Матвєєва О.М., Хараберюш А.М, Шишимарєв О.В.

Наша Літня школа стала можливою завдяки допомозі благодійної організації "Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна", Печерського районного управління освіти, інститутів Математики, Хімії Поверхні та Теоретичної Фізики НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, благодійного фонду "Клуб випускників ліцею №145", батьківського комітету ліцею.

Ми вдячні за підтримку нашого проекту екс-президенту України Л.Д. Кучмі, космонавту Л.К.Каденюку, народному депутату, голові правління УМАКО "Сузір'я" О.В. Петрову, начальнику управління освіти Печерського району О.В. Батечко, директору Інституту хімії поверхні НАН України П.П.Горбику, науковому співробітнику інституту теоретичної фізики НАН України В.М. Шадурі, завідувачу науково-дослідної лабораторії "Астрономічна обсерваторія" КНУ ім. Т. Шевченка Б.І. Гнатику, керівнику відділу теорії випадкових процесів Інституту математики НАН України, професору, доктору фізико-математичних наук Дороговцеву А.А., директору Київського відділення МФТІ, член-кореспонденту НАН України Черепіну В.Т., проректору з навчально-методичної роботи Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, професору кафедри педагогіки вищої школи Вернидубу Р.М., директору НОЦ "Зоряний" О.Є. Скорику та іншим серйозним, поважним, але небайдужим людям.

Завдяки зусиллям багатьох людей Літня природничо-наукова школа "Зоряний час" - 14 чудових днів відпочинку, інтелектуального розвитку і творчої самореалізації - стала улюбленим заходом нашого ліцею, невід'ємним атрибутом літа.