Літня природничо-наукова школа. Конча-Заспа, санаторій "Пролісок"

  День 11

   Погода вирішила нас не радувати, а хворих стало більше. Тепер всі вдяглись тепло і без вмовлянь Надії Анатоліївни. До обіду в нас все йде за розкладом. Як і завжди. Але після нас запросили прийняти участь у Комплексному Науковому Турнірі . Кожний отримує завдання  за вподобанням, чи то з фізики, чи то з біології. Час обдумати їх  дали до завтрашнього вечора. Потім в нас улюблені гуртки.

   Ввечері нам провів лекцію С. В. Ігнатенко з оптичних ілюзій. Дав нам можливість згадати чи збагатити свої знання з будови ока та розповів про принцип створювання та дії оптичних ілюзій. Потім кожний мав змогу обрати, як провести свій вечір. Побігати у змаганнях з спортивного орієнтування, чи подивитися научно – популярний фільм, або пограти в настільні ігри. Так як настільні ігри трошки затягнулися, бо партії треба було догравати, рефлексію провели пізніше, ніж зазвичай. Рефлексія проходить вдало і ми всі вкладаємось спати. 

   День 10 

   Нарешті, довгоочікуваний вихідний. Хочеться поспати довше, але це так і залишається мрією. На ранковій лінійці оголошують місце проведення екскурсії - музей під відкритим небом в Пирогово. Там сьогодні свято – День Гончара, а це ярмарки, безліч майстер-класів та гостинців. Ажіотаж швидко зникає, бо навколо збираються темні грозові хмари, та сонця зовсім не видко.

   На місці всі веселішають. Не дивлячись на погоду, вид фантастичний. Широкий золотий степ. Небо грає всіма фарбами, погрожуючи ось-ось влаштувати нам потоп. Квіти: лілові, багрові, лазурні ті ніжно-жовті, прикрашають всі лани, що ви змогли б окинути зором.

   Швиденько нас розподіляють по майстер-класам. Усім, щось, та припало до душі: зробити маленького вовняного баранця, розмалювати пряник глазур’ю або навчитися техніці петриківського розпису. А сильним не тільки духом, а й тілом запропонували повчитися ковальству: зробити свій перший гвіздочок. Безліч інших майстер-класів приємно вражають.

   Дві години потому ліцеїсти зібрались на Співочому полі. Такий собі центр, де проводиться ярмарок та народні співи. На обід нас пригощають чудовою традиційною стравою – куліш зі шкварками. Тільки ми відклали ложки, як грянув грім з проливним дощем. Всі дуже замерзають, тож нас швидко транспортують в автобус. В таборі всі вдягаються ще тепліше, але нажаль багато хто застудився. Цю більшість швидко відпоюють чаєм з медом, лимоном та дають вітамінки.

   Після ввечері всіх запрошують на романтичну вечірку. Конкурси, танцювальні батли та приємна атмосфера. На мій погляд, виходить дуже вдало. В гарному настрої ми зустрілися на рефлексії, обговорили насичений день та вклалися спати. 

 

   День 9

«Слов сочетанья - пятница, 13,
Всегда на нас наводит жуть.
Не перестали мы бояться,
Порою ночью не уснуть…»

   Будь ласка, не дивуйтеся. З автором щоденника усе добре, з вашими дітьми також, просто день сьогодні трохи похмурий.

   Ранок видається прохолодним. Погода в таборі доволі дивна. То страшенна спека, то рясний проливний дощ. Зараз всі вдягають теплі речі і п’ють гарячий чай з лимоном за сніданком. Після в нас гуртки. Усе йде своєю чергою. Спорт, обід, проекти. На них зараз особливо важко, адже скоро треба бути їх закінчувати і презентувати.

   Після вечері відбувається фінал чемпіонату з шахів. Перемогла Олійник Дарина, представниця загону «Кубик в кубі». Після, учні мали змогу відвідати лекцію по науковій фантастиці. Такий собі літературний вечір. Могли послухати думку наших гостей, дискутувати на цікаві теми. До речі про гостей – випускник нашого ліцею Герасименко Ярослав та волонтер Стефанія Вакуленко.  А також український письменник-фантаст і просто цікава та жива людина – Арєнєв Володимир. Після нам показують фільм на тематику зустрічі. Приємна подія цього вечора – «Кубик в кубі» дивує флешмобом з приводу п’ятниці тринадцятого. Перевдягнуті та схожі на зомбі вони з’являються під пісню Майкла Джексона «Thriller». Ефектно та похмуро, але всім піднімає настрій.

   Та, як завжди, час закінчувати та йти на рефлексію. Тож на добраніч. 

   День 8

   До режиму ми привичні, тож після загального збору та сніданку приступаємо до проектів. Журналісти з ВЕБ-дизайну провели невелике опитування, ось висновки: діти дуже втомлені, деяка частина хоче додому, в іншої закінчилася кава з чаєм.

   Після обіду спорт і психологія, потім гуртки. Так як, нашій працьовитій адміністрації постійно телефонують батьки із запитаннями «Де наша дитина?», «Куди вона подівалася?» і «Де її телефон?», відволікаючи від організації дозвілля їх чад, була проведена акція «Зроби добру справу – зателефонуй батькам». Досить дивно, скажете ви, що для цього довелося виділити у розкладі час, але це ясно показує рівень нашої зайнятості та чудової роботи адміністрації.

   Ввечері провели спортивну ігрову програму. Ніхто не запізнився і всі вдягнули спортивне взуття. Просто золото, а не діти. Привітаємо переможців – команду загону «Кубик в кубі».

   Паралельно з естафетою провели сеанс гри в шашки та шахи. Нажаль, результатів ще не має, всі показали гарний рівень і сьогодні найкращі зустрінуться у вирішальній грі.

   Знову традиційна рефлексія с чаєм та відбій.   

   День 7

   Спробуйте вгадати о котрій ми прокинулися? А втім, не напружуйтесь, розклад залишається незмінним, як і сонний вираз облич в таку рань. На вулиці прохолодніше, ніж зазвичай, діти понатягували теплі речі. Спорт, тренніг, психологія – робочий день йде за розкладом. Єдине виключення – в нас екватор! Ура! Вже половина роботи виконана, ще половина чекає попереду. Загін наших вожатих "Арматура" готує нам тематичну вечірку після вечері. Побачимо, що з того буде .

   День пройшов швидко та продуктивно. Зі своїми вдачами та невдачами. Хтось знайшов загублену бейсболку, інший підвернув ногу у волейболі.

   Нарешті всі сходяться на футбольне поле, для святкування екватора. Темою було обрано "Виживання на острові ЛаПНШа". Діти босі, в порваній та м'ятій одежі з частково покаліченими кінцівками. Такий образ можна скласти, якщо б ви побачили нас там.

   Конкурси, ритуали з виклику вогню і води, добування їжі, печена картопля з сосисками, дикі танці та пісні навколо величезного багаття. Усім дуже подобається., проте дуже втомлюються. Тому засинають миттєво.

Chuma23

Еще статьи...