Літня природничо-наукова школа. Конча-Заспа, санаторій "Пролісок"

Проект з математики «Науковий пошук»

Керівник: Виннишин Ярослав Федорович

В плані математичної освіти літня природничо-наукова школа 2014 працювала в наступних напрямках:

Розгляд певних математичних тем, які або повністю відсутні в програмах фізико-математичних шкіл, або присутні зовсім фрагментарно. Зокрема, це наступні  теми : інваріанти, теорія чисел,  деякі аспекти теорії многочленів, комбінаторика, теорія ймовірностей, теорія ігор. Як правило, дещо з перекисленого вивчається на гуртках та факультативах, але все ж тут залишається великий простір для вивчення.

Математичні змагання. Діти з великим задоволенням грають в математичні ігри, але такий чудовий вид математичних змагань, як математичний бій,  вимагає системної багатогодинної підготовки, а вже потім, власне, починається математична гра. Команди нашого ліцею різних вікових рівнів постійно беруть участь як у Київському турнірі математичних боїв, так і в математичних боях, які проводяться в ліцеї. В канікулярний період більше підходять такі змагання, як, наприклад, математична карусель,  де, власне, гра починається одразу, і саме такі модифіковані змагання будуть мати місце в літній школі, враховуючи ту обставину, що змагатимуться між собою  команди учнів різного віку.

Розгляд певних математичних тем з деякого переліку, де учні можуть вибрати задачу, яка їм сподобалась,  з метою подальшого вивчення і самостійної роботи. З таких досліджень часто виростають учнівські роботи МАНу, а також роботи, що представляються на інші математичні конкурси. Основна відмінність від інших математичних задач полягає в тому, що досить часто на початку досліджень немає чітко сформульованої умови задачі, а вказується лише напрямок пошуків, в чому полягає як проблемність, так і цікавість такої роботи.

Список учнів:

1   Гайдай Ярослав

2   Гульчук Всеволод

3   Коляденко Павло

Математики влаштували ігри розуму. Учні вирішують задачі, що не кожному під силу, та готуються стати новими