Смартмультиметрія, або смартфон як засіб вимірювання

Сучасні смартфони та планшетні ПК щиро нашпиговані виробниками різноманітними датчиками, передавачами. Але більшість користувачів сприймають ці пристрої як лише комунікатори та мультимедійні іграшки, не використовуючи більшість їх можливостей. А чи є можливим отримати від смартфона значно більше фізичної інформації про оточуючий світ? Проводити фізичні виміри?

Завдання проекту змусити сучасні смартфони та «планшети» проводити фізичні дослідження, довести, що подібні пристрої легко зробити ефективними вимірювальними приладами.

До проекту запрошуються всі бажаючі, що користуються смартфонами та планшетними компютерами під управлінням ОС Android, Apple iOSWindows PhoneOpen webOS.

Для експериментів пропонуються програми, що знаходяться у відкритому доступі.

Керівник - Вадим Миколайович Зінчук

Фотографії:

А ось, що нам розказав керівник проекту

-  Що ви зробили за вчорашній день?

-  Перше: ми відремонтували блок живлення і під час ремонту вирішили проблему визначення полярності напруги без використання мультиметру із підручних засобів. Ними виявилися розібраний мобільний телефон і сам блок живлення. А також біологічний мікроскоп.  А як ми це зробили – це загадка для вас всіх. Наголошую на тому, що блок живлення повинен бути на 7 вольт, щоби неможливо було його підключити до мобільного телефону. Далі… Що ще ми з’ясували? Юлю?

- Ми ще виміряли рівень шуму у їдальні за допомогою смартфона та спеціальної програми. Виявилось, що рівень шуму під час вечері більший, ніж під час сніданку, чи обіду.

-  Так, справді. Рівень шуму показує рівень активності учнів. Виходить, що діти найбільш активні саме ввечері і, відповідно, менш втомлені і більш працездібні.  Тож ми проведемо ще декілька вимірювань, щоби ми могли точно це стверджувати. Ну, а далі буде. Взагалі нашою особливістю є непомітне для інших дослідження різних явищ. Адже ви не помітили, як ми це робили, чи не так?

- Дійсно… А чого чекаєте саме Ви від цього проекту в кінці?

-  Я чекаю, що всі розійдуться (посміхнувся). Ми зберемо кабелі, котрі розклали, прилади на місце поставимо, і, чесно кажучи, не хочеться цього робити.

-  А на які результати ви розраховуєте перед тим, як все скінчиться?

-  Я, мабуть, відповім словами дуже відомого мультиплікаційного персонажу. Дивились «Чіп і Дейл»? Там була така мишка, котру звали Рокфор. Коли Чіпу і Дейлу було непереливки, він зіштовхнув їх із моста, і вони замість того, щоби впасти у воду під ним, приземлились на пліт, котрий врятував їх від гострих каменів і швидкого потоку води. Вони подякували йому, що він такий завбачливий, а він сказав, що насправді він не передбачив того, що пліт припливе, але все одно щось таки припливло. Тому я відповім так само: я не знаю, що саме ми поміряємо, але щось ми таки поміряємо, і це буде доволі цікаво.

-  Дякую за розгорнуту відповідь. До побачення.