Весь спектр яскравого життя

Проект з біології - “Весь спектр яскравого життя”

Керівник - Малюта Ольга Володимирівна, магістр біохімії і молекулярної біології КНУ ім.Тараса Шевченка, закінчила аспірантуру в 2012р., зараз молодший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України

Оточуючий світ кожного дня дивує нас своїми барвами. Смарагдові ліси, блакитне небо, яскраві сукні дівчат, карі очі та чорні брови хлопців радують наш погляд. Усвідомлення того, що це все ілюзія, що відчуття кольору це лише реакція нашого мозку на довжину хвиль електромагнітного випромінювання і ніяких кольорів в природі немає, може на хвилину знебарвити відчуття і здивувати пересічну людину, але людину допитливу надихне до подорожі на краї спектру, в глибини бездонних очей для пошуку іскри істини і восьмого кольору.

Метою проекту стане знайомство з кольором і вивченням його ролі в царстві живої природи.

На заняттях ми ознайомимось з біохімічними основами кольору, властивостями пігментів рослин і тварин. Застосуємо метод паперової хроматографії.

Проведемо фотополювання на цікаві кольори під час екскурсій. Спробуємо свої сили в фотомистецтві і створенні фото колажів.

Розширимо знання про сприйняття нами зорової інформації, розкриємо секрети оптичних ілюзій, спробуємо побачити яким є світ для інших тварин.

Зрозуміємо, що ховають і про що сигналізують нам барви мімікруючих та дуже епатажних організмів, чому павичі такі яскраві а жаби в червні синіють.

Пізнаємо, яку інформацію нам надають і які емоції викликають у нас кольори.

Запрошую яскраві особистості для веселих і цікавих занять. Чудово, якщо ви захоплюєтесь фотографією, для занять згодяться навіть камери на телефонах, головне - любов та цікавість до природи.

Фотографії:

Наші журналісти вирішили дізнатись про проект від самого керівника

-  Що ви вже зробили на даний момент?

-  Помучила дітей хімією і біологією трошки (сміється). Сьогодні ми нарешті розпакували наші мікроскопи. А ще сьогодні всі поїли банани. Та спочатку вони трохи познущались над ними: помалювали на них, змусили виділяти меланін, а вже потім їх просто безжально з’їли.

-  Чим ви на даний момент зайняті? Я бачу під мікроскопом голову бабки. Навіщо вона там?

-  Ми дивимося на очі бабки, намагаємося зрозуміти, як вона мозаїчно бачить світ. Також в нас є і її крило. Доречі, ви помічали, що воно має перламутровий відблеск? Це також завдяки інтерференції – явища зміни світла, що проходить через крило.

-  Чого ви хочете досягти? Чого чекаєте від проекту?

-  Щоб дітям було весело. Щоб всі подивились на колір у природі і знайшли у цьому красу. Це, як на мене, головне.

-  Що ж, дякую. Було дуже цікаво.